اخبار موسسه

فضیلت زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

حضرت معصومه
0

ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را به تمام شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام تبریک و تهنیت عرض می کنیم. بدین مناسبت احادیث و روایاتی در فضیلت و ثواب زیارت این بزرگوار خدمت شما ارائه می کنیم. امید که همه ما مشمول شفاعت این بزرگ بانو قرار بگیریم. یا فَاطِمَهُ إشفَعی لَنا فِی الجَّنَّه

امام صادق علیه السلام در فضیلت حضرت فاطمه معصومه علیها السلام فرمودند:

إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکَّهُ وَ لِرَسُولِهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَهُ وَ لِأمیرِالْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْکُوفَهُ وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهِ امْرَأَهٌ مِنْ وُلْدِی تُسَمَّى فَاطِمَهَ مَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّه

کتاب تاریخ قم ص ۲۱۵ ، بحارالانوار علامه مجلسی ج ۹۹ ص ۲۶۷

به راستی برای خدا حرمی است و آن حرم، مکه است. و برای رسول خدا حرمی است و آن مدینه است و برای امیرالمومنین حرمی است و آن کوفه است و برای ما اهل بیت، حرمی است که آن قم است. بزودی دختری از فرزندان من در آن دفن می شود که فاطمه نام دارد. هرکس” فاطمه معصومه “را زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.

حضرت معصومه

روایتی از امام جواد علیه السلام در کتاب شریف کامل الزیارات که از نخستین کتاب های حدیثی شیعه است که نگاشته مرحوم ابن قولویه قمی است، در آن جا آمده است که حضرت جواد الائمه علیه السلام می فرمایند:

مَنْ‏ زَارَ قَبْرَ عَمَّتِی‏ بِقُمَّ فَلَهُ الْجَنَّه

هرکس عمه من فاطمه معصومه را در قم زیارت کند، بهشت برای او خواهد بود.

کتاب شریف کامل الزیارات ص ۳۲۴

یکی از شیعیان از امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام درباره فضیلت زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دختر امام موسی ابن جعفر سلام الله علیه می پرسد.

امام رضا علیه السلام در فضیلت زیارت خواهر محترمشان می فرمایند:

هر کس فاطمه معصومه را زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.

کتاب شریف کامل الزیارات ص ۳۲۳
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های محبوب